حقارت دیپلماتیک

بعد از مدتها وقت پیدا شد تا انگشتام رو روی کیبورد بفشارم فکر کردم چی بنویسم گفتم شاید بد نباشه...

بعد از اینکه سفارت استعمارگزان پیر انگلیسی توسط من و تو تسخیر شد تا بگیم که  هر کسی هر مارکی میخواهد داشته باشد. اگر به من و تو به دید دیگری دون شانمان نگاه کند یا فکر ناجور به سرش بزنه قطعا ساکت نمینشینیم و جوابی میدهیم چرا که ما ایرانی هستیم.... آره وقتی که سفارت تسخیر شد چند تا سفیر دیگه هم به دنبال اون از کشورمان رفتند . اما وقتی دیددند که ما عکس‌العملی نشون ندادیم و حواسمون هست که بودنشون چیزی جز ضرر برای ما ندره و اصلا ککمون هم نگزید بدبختها با سری به زیر انداخته شده و با نگاهی چرخان مواظب اینکه کسی نفهمه که برگشتند و خیلی آروم بازگشتشون محقق بشه و دوباره به دنبال منافع خودشون باشند و علیه من و تو در خاک کشورمون به فعالیت بپردازند. قدماشون را یواش یواش برداشتند و بدون اینکه لام تا کام حری بزنند برگشتندو رفتند به صندلیشون تکیه زدند اما ما خودمون باید یه استقبال جانانه کفش ماننند ازشون میکردیم .

از جمله این کشورها فرانسه است که سفیرشو ن بعد از اندک مدتی سریعا برگشت . اما ما باید حواسمون باشه که بیگانه پرست نباشیم و تا یک اسم خارجی به گگوشمون خورد یا یک چیزی خارجی بود بهتر بدونیم و خودمون رو ددست کم بگیریم. بابا مگه کین اینا؟ من و تو از اونا میتونیم بهتر باشیم و قطعا هستیم از همه نظر پس بیایید از این به بعد بیشرت خودباوری داشته باشیم و و تا مثلا کلمه فرانسه رو شنیدیم فقط برج ایفل نیاد توی ذهمون به فرهنگ پایین. اقداماتشون علیه مسلمانان. پناه دادن به منافقین و حمایت از انان . سیاست ها خصمانه علیه کشورمان. تحریمهای هدفمند و نگاه از بالا به پایینشون به ما و. .. هم فکر کنیم و بعد اونموقع است که وایمیستی و قد علم میکنی و محکم میگی :

من ایرانیم اینا دیگه کین فرانسه و المان و امریکا و انگلیس و... همه زمانی تشنه علمو فرهنگ ما بومدند الان هم اگر بگذارند ما سریعااز اونا جلو میفتیم .

فرانسه و .... هیچ کدوم خیر و صلاح من و  تو رو نمیخوان و اگه ما تا خودممون کاری نکنیم اونان برامون کاری نمیکنند و پس بلند شو و بزن تو گوش توهم و بگو گور بابای همشون فرانسه و... و بگوش در جهت ابادانی ایران عزیز

میتونی به اون سفیران هم ایمیل بزنید و بگید که اصلا مهم نیستند و یا به سفارتشون زنگ بزنید بگید که از برگشتشون چقدر ناراحتید....

فعلا .....

خدا قوت

...داریوش...

/ 0 نظر / 18 بازدید