ترزالوییس یک عقب مانده ذهنی درآمریکا

وکیل مدافع “ترزا لویس ” زن عقب مانده آمریکایی محکوم به اعدام که دیشب با تزریق مواد سمی مرگبار اعدام شد در بیانیه‌ای سیستم قضایی آمریکا را به باد انتقاد گرفت.

“جمیز روکپ ” وکیل ترزا لویس زن آمریکایی محکوم به اعدام با ارسال بیانیه‌ای که نسخه‌ای از آن را خبرگزاری فارس دریافت کرده، نوشت: دیشب ماشین مرگ در ویرجینیا به زندگی ترزا لویس خاتمه داد. مرگ او برای خانواده، دوستان و هزاران نفر از حامیان وی در سراسر دنیا واقعه‌ای تاسف‌بار بود.
وکیل ترزا در بیانیه خود با انتقاد شدید از سیستم قضایی آمریکا تاکید کرد: امیدوارم مرگ ترزا باعث شود سیستم قضایی ویران آمریکا که اجازه ارتکاب بزرگترین اشتباه یعنی تحقق بی‌عدالتی را می‌دهد، اصلاح شود.
“ترزا لویس “ زن آمریکایی 41ساله محکوم به اعدام، ساعت 9دیشب به وقت ایالت ویرجینیا (5 صبح به وقت تهران) در زندان شهر “جارات ” ایالت ویرجینیا با ترزیق مواد سمی اعدام شد.
خبرگزاری فرانسه به نقل از مقامات محلی در ویرجینیا با تایید اعدام این زن آمریکایی گزارش داد که تعدای از مردم ایالت ویرجینیا در اعتراض به رای دادگاه در مقابل محل اعدام ترزا تجمع کردند.
اتهام ترزا لویس اجیر کردن دو مرد برای قتل همسر و پسر خوانده‌اش بود.
قاضی دادگاه ترزا را با نارسایی ذهنی، “مغز متفکر ” قتل‌ها معرفی کرده بود. این در حالی بود که این زن در چندین تست هوش در مرز “عقب مانده‌ذهنی ” قرار گرفت.
گفته می‌شود که ترزا در زمان قتل‌ها از نارسایی‌ و اختلالات روانی دیگری رنج می‌برد که حکم اعدامش را زیر سؤال می‌برد.
اعدام این زن با موجی از مخالفت‌های گسترده جهانی و فعالان حقوق بشر همراه بوده است.

/ 0 نظر / 11 بازدید