شکستن سکوت؛ اعترافی مکتوب از وحشیگری صهیونیست‌ها

به گزارش گروه دفاع و امنیت مشرق، "ساعت 3 صبح در منطقه الخلیل، شروع به شلیک ده ها بمب صوتی کردیم. هدف مشخصی نداشتیم و به صورت پراکنده به سمت خیابان ها و مناطق مسکونی شلیک می کردیم. هدف از این کار فقط ترساندن مردم بود. می دیدیم که مردم با ترس بیدار شده و از خانه های خود بیرون می آیند. فرمانده ارشد به ما گفت که این بمبها در فراری دادن تروریستهای احتمالی به ما کمک می کند؛ این حرف پوچ و بی معنی ای بود ولی ما هر شب این کار را می کردیم و فرماندهان به ما تبریک می گفتند که عملیات موفقیت آمیزی بود.اما ما نمی دانستیم چرا؟"
 

روزنامه الاخبار لبنان نوشت: مطلب فوق بخشی از اسناد ویکی لیکس نیست، اینها اعترافات یک سرباز اسرائیلی است که قرار است به زودی به صورت کتاب منتشر شود.
بر اساس این خبر، سازمان غیر دولتی "شکستن سکوت" در اسرائیل برای اولین بار دست به انتشار کتابی با180 اعتراف از سربازان اسرائیلی نموده است. این سازمان دارای 700 عضو از سربازان قدیمی و فعلی ارتش اسرائیل است که قبلا هم تعدادی از اعترافات سربازان در خصوص شکنجه فلسطینیان را منتشر کرده بود ولی اینبار با انتشار نام و چهره افراد اعتراف کننده این اعترافات را موثق تر کرده است.
یهودا شاول سرباز قدیمی ارتش اسرائیل و مؤسس این شرکت می گوید: امیدوارم با انتشار این کتاب بحث های جدیدی حول موضوع نقش ارتش در اسرائیل شکل بگیرد چرا که در ذهن سربازان اسرائیلی کلیشه هایی در خصوص مردم فلسطین وجود دارد که موجب اقدامات کور این سربازان می شود.
وی افزود: ارتش، سیاسیون و مردم اسرائیل خواهان دیدن و روبرویی با واقعیات نیستند. ما می دانیم که دولت خواهان هیچگونه صلحی نیست به همین دلیل خودمان دست به کار شدیم تا واقعیات را به نمایش بگذاریم.

مجله فرانسوی " پاریس مچ" به همراه چاپ مصاحبه یهوودا شاول، تعدادی از این اعترافات را نیز چاپ کرده است. این کتاب درماه های آینده در اروپا منتشر خواهد شد.

/ 2 نظر / 29 بازدید
پرشين رنک

هزاران بازدید رایگان برای وبلاگ شما http://persian-rank.com

پدرام

سلام وبلاگ زیبایی داری مطالبت هم جالب هستن به وبلاگ من هم سربزن موفق باشی www.funiha.rozblog.com