بازداشت یک زن به دلیل گرفتن فیلم از پلیس(نیویورک شهر ازادی)

یک زن نیویورکی به جرم گرفتن فیلم از یک ایست عادی بازرسی در مقابل خانه‌اش، بازداشت شد.

به گزارش مشرق به نقل از راشا تودی، هنگامی که پلیس شهر راچستر اتومبیل مردی را در حدود ساعت 10 شب متوقف کرده و در حال بازرسی وی بود، زنی به نام امیلی گود، با تلفن همراه خود شروع به فیلم‌برداری از این اقدام پلیس می‌کند که این کار با اعتراض پلیس و بازداشت وی مواجه می‌شود.

رایان آکوف، یکی از دوستان گود، گفته است پلیس ماشین مرد سیاه‌پوستی را متوقف کرده، سپس به وی دستبند زده و او را بازداشت نمود. این مرد سیاه‌پوست، مظنون به حمل مواد مخدر بود.

گزارش پلیس حاکی از این است که افسر پلیس ماریو ماسیک از بخش پلیس راچستر، شخصی است که پس از پی بردن به فیلم‌برداری توسط این زن، به او گفته است که باید به خانه خود باز گردد.

چنانچه در فیلم می‌توان دید ماسیک از زن می‌پرسد: «چی می‌خوای؟» و او پاسخ می‌دهد: «من فقط ــ اینجا حیاط خانه من است ــ من فقط دارم کارهای شما رو ضبط می‌کنم. این حق منه». ماسیک می‌گوید: «نه از روی پیاده‌رو»، و زن پاسخ می‌دهد: «اینجا حیاط خانه منه».

در حالیکه گود به این افسر می‌گوید که این حق را دارد تا از جلوی حیاط خود فیلم‌برداری کند، ماسیک به او پاسخ می‌دهد که با وجود حضور او، «احساس امنیت» نمی‌کند. این زن نیز این گونه پاسخ می‌دهد که او به هیچ‌وجه نزدیک ماسیک نبوده و هیچ‌گونه اسلحه‌ای هم به همراه ندارد.

در ادامه ماسیک می‌گوید: «فکر کنم که لازمه شماها برید خونتون». گود و ماسیک به بحث در مورد اینکه آیا گود در حال انجام کار خلافی است یا نه می‌پردازند که در این هنگام ماسیک وارد ملک خصوصی گود شده و می‌گوید: «می‌دونی چیه، به دلیل گوش نکردن به حرف پلیس می‌ری زندان».

ماسیک مدعی است که این زن و دوست وی قبل از شروع فیلم‌برداری «علیه پلیس» حرف‌هایی زده‌اند، در حالیکه این زن، دوستش، و همسایگانش این حرف را رد می‌کنند.

وکیل مدافع گود، اشتفاین استار، در صحبت با هافینگتن پست اظهار کرده است: «گود کاملاً در چهارچوب حقوق خود عمل کرده است». آکوف، دوست این زن نیز اظهار می‌دارد که این افسران پلیس به ملک خصوصی گود تعدی کردند.
 
 

بر اساس گزارش رسمی ثبت‌شده، این زن متهم به ممانعت در اجرای حکم دولتی شده است. با این حال، آکوف بیان کرده است که این افسران گود را به یک محوطه پارکینگ در حوالی منطقه برده و در آنجا یک ساعت با هم در این خصوص به بحث پرداختند که این پرونده را به چه شکل تنظیم کنند تا «عواقب اشتباهات آنها را به حداقل برساند».

رییس پلیس راچستر، جیمز شپارد در این مورد می‌گوید: «من این حادثه را بررسی کردم و مشخص شد که این پرونده در حال طی کردن مراحل قانونی خود است». آدام مک‌فادن، عضو انجمن شهر راچستر اظهار داشته است: «این مسئله به هیچ‌وجه برای وجهه پلیس و نحوه صیانت آنها از امنیت عمومی، خوب نیست».

هر چند مرد سیاه‌پوستِ مظنون در حال حاضر آزاد شده است ولی زن فیلم‌بردار هنوز در بازداشت به سر می‌برد. میکی آستریشر، رییس فدراسیون عکاسان مطبوعات آمریکا، نیز بیان داشته است این حادثه تنها یکی از چند حادثه‌ای است که در سراسر آمریکا روی می‌دهد.

/ 0 نظر / 17 بازدید