آزار جنسی شهروندان در غرب یا در ایران؟

به گزارش مشرق، "هرمن فوگل" نویسنده آلمانی پایگاه اینترنتی ایرانی "BarackObama.ir" طی گزارشی با انتقاد شدید از جنجال‌های تبلیغاتی و دروغینی که رسانه‌های غربی در مورد حقوق بشر و حقوق زنان در ایران به راه انداخته‌اند به مسئله اسکن عریان بدن مسافران فرودگاه‌های آمریکا اشاره کرد و نوشت: نارضایتی و خشم مردم آمریکا از دستگاه‌های اسکن عریان بدن و همچنین لمس اندام مسافرین توسط مامورین امنیتی فرودگاه‌ها نشان‌دهنده فقدان حقوق اولیه بشر در غرب است.

 

انتخاب مجدد احمدی‌نژاد، دروغ‌پردازی انگلیسی‌ها را نقش بر آب کرد
فوگل می‌نویسد: "والدمر جانوسزاک" نویسنده نشریات انگلیسی "گاردین" و "ساندی‌تایمز" در سال 2007 با انتشار مطالبی ادعا کرده بود که "در ایران مدرن، پلیس امنیت اخلاقی می‌تواند زنان را دستگیر کرده و مجبور به انجام تست باکرگی نماید."
جانوسزاک که تهیه کننده فیلم‌های مستند هنری نیز هست در مستند تلویوزینی "پارادایز فوند" که از شبکه چهار انگلیس پخش شد و به بررسی هنر و معماری اسلامی می‌پرداخت، تصاویری از عبور و مرور زنان در خیابان‌های اصفهان را نشان داد و کوشید تا این تصور را ایجاد کند که زنان ایران با ترس و دلهره در خیابان‌ها حرکت می‌کنند تا به دست پلیس امنیت اخلاقی دستگیر و وادار به انجام تست باکرگی نشوند!
نویسنده سایت ایرانی باراک‌اوباما، با بیان این مطلب که چه چیز بهتر از آزار جنسی شهروندان توسط دولت می‌تواند می‌تواند مستبدانه بودن آن رژیم را نشان دهد می‌نویسد: در حقیقت این کاری بود که شبکه چهار انگلیس قصد داشت با تحریف حقیقت در مورد ایران انجام دهد. اما مسئله اینجاست که همان دولت ایران که جانوسزاک در سال 2007 می‌کوشید آن را پلید و مستبد نشان دهد، سال گذشته بار دیگر توسط ایرانیان انتخاب شد و جالب اینجاست که بر اساس نظرسنجی‌های انجام شده توسط "مرکز جهانی آرای عمومی"، غالب زنان ایران از دولت احمدی‌نژاد حمایت می‌کردند. که این امر مغایر با ادعاهای مطرح شده توسط جانسوزاک مبنی بر آزار و اذیت زنان ایرانی توسط دولت است.
اما مسئله مهم‌تر این است که اعتراضات اخیر قربانیان تدابیر "امنیتی" توهین‌آمیز در فرودگاه‌های انگلیس و آمریکا، بار دیگر ثابت کرد که ما همواره گناهان خود را به گردن دیگران می‌اندازیم و آن‌ها را متهم می‌کنیم.
درهمین رابطه، "مایک آدامز" نویسنده "نچرال نیوز" در رابطه با وقایع اخیر فرودگاه‌های آمریکا می‌گوید، "پیام واضح است: یا وارد اسکنرهای عریان بدن شوید و یا اینکه ما شما را مورد آزار جنسی قرار می‌دهیم."

 

آزار جنسی شهروندان در غرب یا ایران؟
فوگل در ادامه گزارش خود می‌نویسد: انفجار هواپیماها مسئله جدیدی نبود که برای اولین‌بار در 11 سپتامبر 2001 مطرح شده باشد. بلکه در سال 1976 نیز یک شهروند آمریکایی به نام "لوئیس پوسادا کاریلز" با بمب‌گذاری در پرواز 455 خطوط هوایی کوبا و کشتن 73 مسافر این پرواز، بدترین تروریست تاریخ آمریکای لاتین نام گرفت.
این در حالی است که با وجود چنین سوابق دیرینی از خرابکاری در هواپیماها، آزار و اذیت جنسی مسافرین در فرودگاه‌ها تنها بعد از جنگ‌های موسوم به "جنگ علیه ترور" مطرح شد. بطوریکه در دهه اخیر، سازمان امنیت حمل و نقل آمریکا که تحت وزارت امنیت داخلی این کشور فعالیت می‌کند، بطور گسترده‌ای دستگاه‌های اسکن کامل بدن مسافرین را در فرودگاه‌های آمریکا کار گذاشت.
این گزارش حاکیست، هم‌اکنون بیش از 300 اسکنر عریان بدن در 65 فرودگاه آمریکا کار گذاشته شده است. و این در حالی است که گفته شده، یک هزار دستگاه جدید اسکن عریان بدن نیز در سال 2011 به کار گرفته خواهد شد.
 

دستگاه اسکن عریان بدن چیست؟
اما دستگاه‌های اسکن عریان بدن، اسکنرهایی هستند که امواج به کار گرفته شده در آن‌ها نه تنها سلامت بدن انسان را به خطر می‌اندازد بلکه تصویر کامل بدن عریان مسافرین را نیز با جزئیات کامل اندام تناسلی آن‌ها ضبط می‌کند. همین امر نیز موجب شده تا بسیاری از رسانه‌ها، استفاده از دستگاه‌های اسکن عریان بدن برای کودکان را نوعی پورنوگرافی کودکان توصیف کنند.
بر اساس این گزارش، سازمان امنیت حمل و نقل آمریکا و همچنین اداره حمل و نقل انگلیس ادعا می‌کنند که تصاویر تهیه شده توسط اسکنرهای عریان بدن با دقت توسط کارکنان این سازمان‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرد و ذخیره هم نخواهد شد.
این در حالی است که فوریه سال جاری میلادی، "شاهرخ خان" ستاره بالیوود از افشای تصاویر عریان بدنش که در فرودگاه "هیث‌رو" لندن توسط دستگاه‌های اسکن عریان بدن تهیه شده بود، شکایت کرد و آن را تجربه‌ای وحشتناک خواند.
نویسنده در ادامه به تجربه حضور خود در لندن و مشاهده دستگاه‌های اسکن عریان بدن نیز اشاره می‌کند و تاکید دارد که تمامی مسافرینی که وارد این دستگاه‌های می‌شوند، از نمایان شدن تصاویر عریان بدنشان خجالت‌زده و آزرده می‌شوند.

 

آزادی در غرب به معنای آزادی در انتخاب نوع تجاوز جنسی است
این گزارش در رابطه با شیوه جایگزین اسکن عریان بدن در فرودگاه‌های آمریکا و انگلیس می‌نویسد: اگرچه مسافرین هوایی کمتر در این مورد اطلاع دارند اما یک راه جایگزین نیز برای بازرسی با دستگاه‌های عریان بدن نیز وجود دارد و مسافرین می‌توانند نحوه بازرسی خود را انتخاب کنند. اما این بازرسی جایگزین نیز نوع دیگری از آزار و اذیت جنسی است.
در واقع بر اساس دستورالعمل‌های جدید، مامورین امنیتی فرودگاه‌های آمریکا می‌بایست از کف دست‌ها و انگشتان خود برای بازرسی بدن مسافرین استفاده کنند که شامل لمس اندام‌های حساس و جنسی مسافران نیز می‌شود.
گزارش BarackObama.ir می‌افزاید: دستورالعمل‌های جدید بازرسی مسافرین به حدی در آمریکا سر و صدا به پا کرد که در هفته اول نوامبر 2010، نگرانی‌های جدی در اتحادیه‌ خلبانان آمریکا بروز کرد و آن‌ها نیز از این که مجبور به استفاده از اسکنرهای عریان بدن هستند ابراز ناراحتی کرده و تاکید کردند.
توهین به خلبانان آمریکایی به حدی افزایش یافت که به گزارش شبکه "ای‌بی‌سی نیوز"، رئیس اتحادیه خلبانان آمریکا نیز از سوی مامورین امنیت حمل و نقل مورد بازرسی با دست قرار گرفت. وی نیز بعد این واقعه، اقدامات مامورین امنیتی فرودگاه را "سوءاستفاده جنسی" توصیف کرد.

 

دولت‌هایی که شهروندان خود را مورد آزار جنسی قرار می‌دهند
نویسنده آلمانی پایگاه ایرانی "باراک اوباما" در ادامه گزارش خود می‌نویسد: بسیاری از غربی‌ها هر روز به این نتیجه می‌رسند که مامورین امنیتی فرودگاه‌های انگلیس و آمریکا می‌خواهند بدن عریان مسافرین را ببینند و آن‌ها را با دست‌هایشان لمس کنند.
همانطور که مایک آدامز اشاره کرده است، اگر یک مامور امنیتی در یک فروشگاه اقدام به لمس بدن کودکان کند و یا با اسکنر عریان بدن از مشتریان فروشگاه تصویربرداری کند، می‌توان وی را به جرم تجاوز جنسی دستگیر کرد. اما این در حالی است که هم‌اکنون دولت آمریکا جرایم جنسی را علیه مردمش انجام می‌دهد و کسی نمی‌تواند اقدامی علیه آن انجام دهد.
فوگل می‌افزاید: داستان دروغین جانوسزاک در مورد تست باکرگی زنان ایرانی توسط پلیس امنیت اخلاقی را فراموش کنید. هم‌اکنون حقوق اولیه انسان‌ها در فرودگاه‌های ما در غرب نقض می‌شود و این دیگر یک افسانه و داستان نیست. بلکه حقیقتی است که بر اساس آن، ده‌ها هزار نفر تنها در آمریکا هر روزه مجبور به استفاده از اسکنرهای عریان بدن و یا بازرسی‌های توهین‌آمیز با دست می‌شوند.
این نویسنده با تقبیح اقدام برخی از غربی‌ها در توجیه آزار جنسی مسافرین به بهانه تامین امنیت به سخنی از "بنیامین فرانکلین" یکی از بنیانگذاران آمریکا اشاره می‌کند که گفته بود: آن‌ها که آزادی‌های حیاتی خود را برای کسب امنیت موقتی می‌فروشند، لیاقت هیچ‌کدام را ندارند.
فوگل در انتهای گزارش خود می‌نویسد: اما سوالی که همچنان باید از کسانی که ادعای آزاد بودن غرب را دارند پرسید، این است که "چه چیزی بهتر از آزار جنسی شهروندان می‌تواند ماهیت مستبدانه یک حکومت را نشان دهد؟"
 

/ 0 نظر / 44 بازدید